Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej
Oświadczam, że jestem osobą związaną zawodowo z profesjonalną opieką medyczną.

The website material is intended for healthcare professionals
I declare, that I am a person professionally connected with professional medical care.

Serwis niedostępny!
Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej

Service unavailable!
The website material is intended for healthcare professionals

Historia firmy

Początki

Historia firmy Metalowiec zaczyna się w maju 1976 roku. Rozpoczęliśmy wtedy swoją działalność na rynku jako Spółdzielnia Inwalidów „Metalowiec”. Od początku działalności kontynuowaliśmy produkcję w ramach branży metalowej.

Asortyment produkcji zmieniał się jak w kalejdoskopie, dostosowując się do potrzeb rynku. Produkowaliśmy między innymi konstrukcje dachowe, szafy pancerne, stelaże do foteli samochodów osobowych, elementy dla budownictwa, podzespoły do kuchenek gazowych, elementy do wagonów kolejowych oraz palety metalowe dla przemysłu motoryzacyjnego.


Zakład Pracy Chronionej

Osoby z niepełnosprawnościami napotykają na wiele przeszkód w życiu zawodowym. Część z nich, ze względu na swoją niepełnosprawność, nie może podjąć zatrudnienia w ramach otwartego rynku pracy. Z myślą o nich rozpoczęła swoją działalność  Spółdzielnia Inwalidów Metalowiec, która w 2013 przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, zachowując status zakładu pracy chronionej. Jako jedyny zakład odpowiednio przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w powiecie namysłowskim staliśmy w kontrze do wykluczenia z rynku pracy tych osób i pozwalaliśmy swobodnie rozwijać swoją karierę.

Z racji posiadanego statusu  zakładu  pracy chronionej, nasza firma posiadała odpowiednio przystosowane obiekty i pomieszczenia, które spełniają wymogi BHP i są dostosowane do szczególnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zapewnialiśmy naszym pracownikom doraźną i specjalistyczną opiekę medyczną, poradnictwo i usługi rehabilitacyjne.


Sprzęt medyczny

Kolejnym, przełomowym etapem działalności naszej firmy było rozpoczęcie produkcji sprzętu rehabilitacyjnego oraz krzeseł rehabilitacyjnych. Rozwój asortymentu i wielkości produkcji krzeseł czyniło w latach 80. z Metalowca czołowego lidera w tej branży. Do dziś, w wielu przedsiębiorstwach, szpitalach i obiektach użyteczności publicznej można spotkać sprawne i użyteczne wyroby naszej firmy. I choć odbiegają one od obecnych standardów, to jakość wykonania zapewnia im ponadczasowość.

W latach 90. dynamicznie pracujący dział technologiczno-konstrukcyjny starał się wdrażać w produkcji nowe technologie, proponować klientom nowe wyroby, niczym nie odbiegające od standardów europejskich. Oprócz nowego typu krzeseł i foteli, zwiększyliśmy asortyment produkcji sprzętu rehabilitacyjnego. Od 1995 roku dynamicznie wzrosła produkcja mebli i wyposażenia medycznego.


"Metalowiec" dziś

Od stycznia 2014 roku funkcjonujemy na rynku jako Metalowiec Sp. z.o.o.

W chwili obecnej sprzęt medyczny i rehabilitacyjny stanowi podstawową ofertę naszej firmy. Jesteśmy znanym i cenionym producentem szpitalnych  łóżek  wielofunkcyjnych  sterowanych elektrycznie, łóżek do opieki długoterminowej w odbudowie drewnianej, podstawowych  łóżek  szpitalnych,  szafek przyłóżkowych, wózków do przewożenia chorych  foteli do pobierania krwi, kozetek i innych mebli medycznych.

Naszym atutem jest dział technologiczno-konstrukcyjny, dzięki któremu możemy wdrażać do produkcji nowe wyroby, a także dostosowywać te już produkowane, do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

W latach 2000 – 2021 eksport stanowi ok. 30% wartości sprzedaży. Łóżka szpitalne oraz do opieki długoterminowej sprzedawane są  głównie do Niemiec, ale także do Holandii, Anglii, USA, Litwy, Łotwy, Słowacji i Czech. Liczba sprzedanych łóżek na eksport w latach 2000-2021 to ponad  30 tys. sztuk.

Wieloletnie doświadczenie, wysoka jakość naszych produktów i elastyczność w połączeniu z konkurencyjnymi cenami tworzy bardzo atrakcyjną ofertę dla klientów. Posiadamy system zarządzania jakością ISO 9001. Produkcja odbywa się według aktualnie obowiązujących norm, a wyroby medyczne posiadają oznaczenie CE.